• Link naar Instagram
  • Link naar LinkedIn
  • Link naar Facebook
De Stichting Vriendelijk Orde Houden is een Algemeen Nut Beogende Instelling (ANBI) die zich inzet voor het onderwijs.
Vriendelijkordehouden.nl
  • Home
  • Winkel
  • Zelfstudie
    • Zelfstudie
    • Hoe word ik een Vriendelijke en Duidelijke Docent?
    • Stoppen met Boos worden
    • Aan de slag
    • VOH alle pagina’s
  • Nieuws
    • Nieuws
    • Testimonials
    • Teamtraining
    • HBO
    • Blog: De lerende docent
    • Blog: De lerende juf
    • Nieuwsbrief
    • Publiciteit
    • Diploma
  • Over ons
    • Over ons
    • Bronplan
    • Contact
    • ANBI
    • CRKBO – Beoordeling cursus
    • Historie
    • Gert Biesta
    • Gebruikte termen – Jargon
    • Gebruikte literatuur – References
    • privacyverklaring
    • Klachten
  • Veelgestelde vragen
  • Klik om het zoekinvoerveld te openen Klik om het zoekinvoerveld te openen Zoek
  • Menu Menu

Samenwerking HvA en Vriendelijk Orde Houden

Samenwerking tussen de HvA en Vriendelijk Orde Houden (VOH)

Ellen van Kooten – supervisie HvA en Johan ’t Hart – Secretaris Vriendelijk Orde Houden, 1 juni 2018

Voor de HvA is het van belang om studenten tijdens supervisie handvatten te bieden waarmee ze hun klassenmanagement op orde krijgen. In een pilot onderzocht de HvA of VOH deze handvatten biedt. Dertig tweedejaars studenten van de Hva van de Docentenopleiding Horeca en Voeding (H&V) , vallend binnen de faculteit Onderwijs en Opvoeding (FOO) gingen in seizoen 2017-2018 aan de slag met een opdracht van VOH.

Het komende jaar herhalen de HvA en VOH deze pilot. Bij deze tweede pilot staat de opdracht voor de studenten op de site van VOH en krijgen de studenten via die website toegang tot al het instructiemateriaal van VOH.

Het grootste succes boekte één student uit het vierde jaar van een andere richting van de HvA: Docentenopleiding Nederlands. Bij haar supervisie viel de term Vriendelijk orde houden. Zij bekeek de website van VOH, ging ermee aan de slag en binnen twee weken kreeg zij een goede band met een lastige klas. Zij besprak het kader met de klas en liet daarna een Tijdrovend opdracht zien aan de klas. Dat maakte zoveel indruk dat zij ongestoord les kon geven.

Laatste nieuws

  • Diploma voor Karin Seijdelloktober 29, 2025 - 4:45 pm

Teamtraining

  • Duinzigt Oegstgeestfebruari 22, 2025 - 11:48 am

Testimonials

  • Focus op consequent gedragjanuari 17, 2025 - 8:08 am

Blog: De lerende docent

  • Cursus Vriendelijk Orde Houden – Persoonlijk verhaaljuni 2, 2026 - 10:50 am

Blog: De lerende juf

  • Duidelijkheid begint niet bij mijn collega, niet bij mijn leerlingen maar bij mijzelf.maart 3, 2025 - 1:18 pm

Vriendelijk Orde Houden is een Algemeen Nut Beogende Instelling die zich inzet voor het onderwijs.

T 06-42045382
E info@vriendelijkordehouden.nl
www.vriendelijkordehouden.nl

In 2016 is de onderwijsmethode Vriendelijk Orde Houden gestart in Nederland. Vanaf 2023 is deze ook beschikbaar in het Engels als www.friendlyandfairteaching.com

Link naar: Diploma in Deurne Link naar: Diploma in Deurne Diploma in Deurne Link naar: Stephanie vertelt over het begin van haar cursus. Link naar: Stephanie vertelt over het begin van haar cursus. Stephanie vertelt over het begin van haar cursus.
Scroll naar bovenzijde Scroll naar bovenzijde Scroll naar bovenzijde